Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardım Uygulamaları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardım Uygulamaları. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde devam eden sosyal yardım programları hakkında en çok merak edilen soruların cevaplarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Son zamanlarda bakanlığı aldığı karar doğrultusunda yapılan yardımlardan nasıl yararlanacaksınız bu makalemizi okuduktan sonra bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Doğum Yardımı

2015 yılının 15 Mayıs’ında hayata geçen uygulamasından sonra Türk vatandaşı olan veya mavi kart sahibi olanların yaptıkları her doğum başına para alacakları açıklandı. Türk vatandaşı olanlar doğum yaptıkları ilk çocuk için 300 TL Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan yardım almaktadır. Eğer o tarihten sonra ikinci çocuğunuzu doğurduysanız bu sefer 400 TL, üçüncü çocuğunuzu doğurduysanız da 600 TL tutarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan yardım alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sitesinde bulunan doğum yardımı başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Barınma Yardımı

Barınma Yardımı ile evleri kötü durumda bulunan ve oturulmayacak durumda olanlara yardım yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bu kriterlerine başvuru yaptıktan sonra gelen uzmanlar rapor tutmaktadır. Özellikle burada uzmanların olur verdiği kişilere bakanlık bünyesinde oluşturulan yardım fonu üzerinden yeterli miktarda yardım yapılmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eğitim Yardımları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın eğitim konusunda da başlattığı yardım kampanyası en çok merak edilen kampanyalar arasında gelmektedir. özelikle eğitim – öğretim konusunda sıkıntı çeken ailelere destek vermek amacıyla başlatılan bu kampanya da ilk öğretime devam eden erkek öğrenciler için aylık 35 TL, kız öğrenciler için 40 TL eğitim yardımı verilmektedir.

Ortaöğretime devam eden erkek öğrenciler için aylık 50 TL , kız öğrenciler içinse 60 TL tutarında aylık olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eğitim yardımı zor durumda olanlara ulaştırmaktadır. Bu konuda başvuru yapmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın eğitim yardımı bölümünden kılavuzu inceledikten sonra eğitim yardımı başvuru formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde farklı yardımlar hakkında bilgi almak için yapmanız gereken bakanlığın sitesinde bulunan yardım fonlarını incelemek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir