Bardakta Mısır Satarak Para Kazanmak

Bardakta Mısır Satmak

Atıştırmalık yiyecekler aralarında bulunan ve son derece popüler olan bardakta mısır bilhassa gençlerin yoğun olarak rağbet ettiği bir yiyecek haline geldi. Vaziyet böyle olunca da yeni iş fikirleri meydana çıktı.Evet, bardakta mısır satmak ya da kendiniz yapamıyorsanız, zaten çalıştığım bir işim var diyorsanız başkasına sattırmak. Neden olmasın?

Peki ne türlü yapacaksınız? Bardakta mısır satmak ne türlü bir iş?Bardakta mısır satmak için neler gerekli?Bütün bu suallerin gayet anlaşılır yanıtları var ve sizinle paylaşacağız.Bardakta mısır satabilmek için öncelikle kişilerin yoğun olarak kullandıkları, son derece işlek bir caddeyi mekan olarak seçmelisiniz. Müşteri potansiyeli açısından mısır satılacak yer, insanlar tarafından fazlaca kullanılmalıki sizin de bu işi yaptığınıza değsin.İşlek bir caddede bir büfe önü veya bir dükkan önünü mekan olarak seçebilirsiniz.İkinci olarak bir ”bardakta mısır tezgahı” satın almalısınız. Bardakta mısır tezgahı fiyatları , 700-1200 lira fiyat aralığında bulunmaktadır .İyi bir araştırmayla daha uygun ücrete bile bulabilirsiniz . Taze ve kaliteli süt mısır alabileceğiniz bir satıcı firma ile anlaşmalısınız.Mısırlar mutlaka süt mısır olmalı ve kırıklı olmamalıdır. Son olarak ta bardakta mısır tezgahının başına, eğer siz durmayacaksanız, bu işten anlayan, iletişim yeteneği gelişmiş, esnaflık kabiliyetine sahip güvenilir bir eleman bulmanız gerekecektir.Çalıştıracağınız elemanın bu özelliklere sahip olması gerekir, çünkü bu özellikler sizin kazancınızı ve işin sürekliliğini doğrudan etkiler.

Gelelim işin kazanç kısmına; bu işten ne kadar kazanç sağlayabilirsiniz?Ve bu kazancın yani satış miktarının doğru olup olmadığını nasıl kontrol edebilirsiniz?Şimdi küçük bir hesap yapalım, örnekler üzerinden kazanç hesaplayalım.Başlangıçta sermaye olarak cebimizde 1000 lira olsun.Bu 1000 lira ile bardakta mısır tezgahı, süt mısır, plastik bardak ve kaşık alalım.Bir dükkan sahibi ile bardakta mısır tezgahımızı dükkanının önüne koymak konusunda  kendisine de kazançtan pay vermek suretiyle  anlaşalım. Tezgahımızın başına bir eleman da koyalım. Evet, mısır satışları başlasın.Bardağı 1,5 lira ve günde 40 bardak satıldı.

Kısa bir hesapla;  40*1,5 =60 lira yapar.

Bunun 10 lirası maliyet olsa (bardak,kaşık,mısır) 50 lira kalır.

Kalan 50 liranın 30 lirasını anlaştığımız dükkan sahibi ve çalıştırdığımız elemana versek bize 20 lira kalır.

Bardakta Mısır Satarak Para Kazanmak” için bir yorum

  • 13 Eylül 2015 tarihinde, saat 22:39
    Permalink

    daha once calıstıgım ıs bardakta mısır yas 34 bekar sıgara kullanmıyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir