Broşür Dağıtma İşi ile Para Kazanma

Günümüzde tanıtım ve reklamın satışları arttırmakta ne kadar etkili olduğu bilinmekte olduğu için, çeşitli yollarla ürünün veya hizmetin tanıtımı yapılıyor. Firmaların bütçelerine göre farklı yollarla ürün ya da hizmetin duyurusunu yapmayı tercih ediyor. Birçok firma veya ticari dükkan; doğru reklam ve tanıtımla satış cirolarını arttırmayı hedefliyor.

Ancak reklam ve tanıtım için büyük bütçe ayrılması gerekiyor. Televizyon ve medya kanallarında reklam verebilmek çok pahalı olduğundan, sadece büyük markalar tercih edebiliyor.

Bu nedenle küçük işletmeler veya ticari firmalar reklam ve tanıtım için küçük ve daha az maliyetli olan yöntemleri tercih ediyorlar.

Bu yöntemlerden birisi de müşteri ile direkt olarak iletişim halinde olma yöntemi olarak uygulanıyor. Elbette ki broşür veya el ilanı dağıtarak müşteri ile direkt iletişim kurulabiliyor.

Broşür Dağıtarak ek gelir sağlamak

Bunun için de broşür dağıtma işi yapacak gençler kullanılıyor. Özellikle öğrenciler bu işi part-time çalışarak yapabiliyorlar. Cep harçlığını çıkarmak için yapıldığı gibi, tam zamanlı olarak da ilan ya da broşür dağıtma işini tercih edenler de bulunuyor. Örneğin bir güzellik salonu ilan veya broşürlerle kampanyalarını duyurmaya çalışıyor. Bu işin en zor yönü ise yaz sıcağında veya kış soğuğunda dışarıda yapılacak olmasıdır. Ancak kapalı ortamlarda da ilan dağıtma işi verilebiliyor. mak hiç de kolay değildir.

Broşür dağıtma işi veren firmalar veya işletmeler dağıtıcılara günlük olarak para verirler. Bazı işletmeler dağıtılan broşür başına para verirken, çoğu da günlük yevmiye öderler.

Broşür dağıtma işi için özellikle yeni açılan dükkanlar, mağazalar veya tadilat yapan mağazalara başvurmakta yarar var. Broşür dağıtan bir kişiye de sorarak iş konusunda fikir edinebilirsiniz.

Bu konuda görüşlerinizi yorumlardan bize bildirin,tecrübelerinizi paylaşın buradan isim, soy isim yazarak broşür dağıtım işi veren pek çok firmaya ulaşabilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir