Emekliye Promosyon Veren Bankalar

Emekliye Promosyon Veren Bankalar

Bir çıkmaza giren emekliye promosyon ödemeleri, son yapılan açıklamaya göre seçim öncesi döneme sarkacak.

Kamu bankalarıyla anlaşma yapılmasına rağmen ödemelerin yapılacağına dair bir açıklama yapılmayan ücretler için milyonlarca emekli bekliyor. Emeklilerin promosyonlarının ödenmesi için yapılan görüşmeler özel bankalarda da sürüyor ve henüz özel bankaların ne kadar promosyon ödemesi yapacağı bilinmiyor.

Birçok kişinin merakla beklediği ödemelerin gecikeceğinin açıklanmasından itibaren gerilimin arttığı emeklilerde, maaşa göre promosyon ödemesi yapılacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’la görüşme yapılmasına rağmen, PTT ve diğer bankalarla ise görüşme yapılıyor.

Emekli Promosyonları Ne Kadar?

Emekli promosyonları, emeklilerin maaşlarına göre değişiklik gösterecek. Promosyonları dul ve yetimler de alabilecek.

Daha önce Şubat ayında ödeneceği açıklanan promosyonların, yine ertelenmesi emeklileri sinirlendirdi ve geçtiğimiz yıldan beri promosyon bekleyen emekliler bu yıl da promosyonlarını almaktan umudunu kestiler.

Seçim öncesi de bu paraları alamayacağını düşünen emeklilerin emekli maaş zamları konusunda da yüzleri gülmedi.

Emekli Promosyonları Özel Bankalar da Verecek

PTT ve diğer özel bankalarla önümüzdeki hafta görüşülecek olan promosyonlar konusunda özel bankalarda daha yoğun bir talep bekleniyor. İmzaların atılmaması emeklinin de beklentiye girmesine neden oldu.

Yüksek miktarda promosyon vererek emeklilerini kaybetmek istemeyen özel bankalar henüz herhangi bir fiyat konusunda belirli bir teklif vermedi. Bu hafta içinde belli olması beklenen promosyon ödemeleri, emeklilerin özel bankalardan devlet bankalarına maaşlarını taşıması ve 3 yıllık taahhüt vermesi durumunda geçerli olacak.

Yani 3 yıl boyunca emekliler maaşlarını başka bankaya taşımayacak. Bu şartı yerine getiren emekliler 300 ile 450 lira arasında promosyon alacak. Ancak maaşlarını yıllardır aynı bankadan alan emekliler için bir avantaj söz konusu olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir