Emekliye Promosyon

Emekliye Promosyon Haberleri

Emeklilerin son 1 yıldır sürekli aradığı haberlerin başında gelen emekliye promosyon son dakika gelişmeleri, birçok kişinin canını sıkmaya başladı.

Sürekli ertelenen ve emeklilerin strese girmesine neden olan 2017 emekli promosyon ödemelerinin yine ertelenmesi gerginliğe neden oldu. Birçok insanın umutla beklediği bu ödemeler artan faturaların ödenebilmesi için umut olmuştu.

Ancak Mart ayına ertelenen ödemeler yine hayal kırıklığı yarattı ve birçok kişinin umutlarının ortadan kalkmasına neden oldu.

Mart Ayına Kaldı

Emekli promosyonları, 2017 Mart ayı içinde ödenecek ve birçok kişi de bu tarihe yönelik beklentiye girdi.

Promosyonların gecikmesinin nedeni ise sadece Ziraat, Halk ve Vakıf bankalarıyla görüşülüp imza atılması ancak özel bankalarla görüşülüp anlaşılmaması oldu. Özel bankaların da aynı miktarlarda mı yoksa daha yüksek mi vereceği anlaşılmayan promosyonlar için son dakika haberleri merakla bekleniyor.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu tarafından yapılan son açıklama, birçok kişinin merakla beklediği ödemelerin Mart ayında yapılacağını belirtti.

Özel Bankalarla Anlaşılması Bekleniyor

Özel bankalarla el sıkışılması sonrası emekli promosyonları 2017 yılında ne kadar verilecek belli olacak. Kamu bankalarında belirlenen miktarlar şu şekilde açıklanmıştı:

  • 1000’den az maaş alanlar 300 TL,
  • 1000-2000 TL arasında maaş alanlar 375,
  • 2000 TL üzeri maaş alanlar ise 450 liraya kadar promosyon ödemesi alacaklar.

Özel bankalarda ise ne kadar alınacağının henüz belli olmadığı promosyon ödemeleri için kredi kartı şartı aranıp aranmayacağı da görüşmelerden sonra belli olacak.

Ayın Kaçında Verilecek?

Promosyonların ayın kaçında verileceği henüz açıklanmazken, emekli maaşlarının verildiği tarihte mi yoksa daha farklı bir tarihte mi verileceği belirtilmedi.

Kamu bankalarından yapılan herhangi bir açıklama bulunmazken, özel bankalar şimdiden transfer krediler için de harekete geçti. Emekli maaşını taşıyan emeklilere kredi ve borç transfer imkanı veren bankalar, bu sayede emekli müşterileri cezbetmeye çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir