Evde Bakıcılık Yaparak Para Kazanmak

Merhaba değerli okurlarımız Evde bakıma muhtaç engelli , ihtiyar , hasta kişi ve çocukların bakımı ile ilgilenip ek gelir elde edebilirsiniz. Bu bireylerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamanızı ( Ör: yiyecek , içme gibi…) veya size verilen belirli bir zamanda yanında olmanızı da isteyebilirler. Hizmet Sektöründe çalışan bu kişiler evde çalışır ve yaşlılara, engellilere ve kronik hastalara tıbbi bakım hizmeti verir.

Yatalak hastaları olanlar yada yaşlılar için hem yardımcı hem bakıcı olarak nitelendirilen, yatılı yada yatısız hizmet veren kişilere hasta bakıcı denir.

Gönlünüze göre hasta bakıcı bulmanın zor olduğunu biliyoruz. Her şeyden önce hasta bakıcınızı tanımanız gerekir. Bazen en sevdiklerimizi hasta bakıcılara emanet ederiz. Hal böyle olunca da aklımızın kalmaması ve içimizin rahat olması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı aracılığıyla ülke genelinde başlatılan Hanede Sağlık Hizmeti uygulaması sayesinde önümüzdeki senelerde çok sayıda hanede sağlık görevlisi ihtiyacı olacağı düşünülüyor . Sertifikalı bir hanede bakım görevlisi olmak için çeşitli üniversitelerin düzenlediği hanede hasta bakım görevlisi kursunu tamamlayıp sertifika alabilirsiniz. Sertifikayı aldıktan ardından çevrenizde bakım görevlisi ihtiyaç sahibi kişilerle bağlantıya geçebilir veya İnternet’te yayınlanan hanede bakım görevlisi iş ilanlarından kendinize iş bulabilirsiniz .

Hasta bakıcılar hangi durumlarda gereklidir?

Ameliyattan sonra rehabilitasyon süreci geçiren, kalp, damar ve tansiyon hastaları,Demans,Parkinson,kanser hastaları, Panik atak, Alzhimer, nöroloji hastaları, , felçli kişiler, diabet hastaları, oksijen tedavisine ihtiyaç duyan kişiler, doğum yapan anneler, akciğer ve solunum hastaları, fiziksel kırık, çatlama gibi sakatlıklar yaşayan kişiler hasta bakıcıya ihtiyaç duyarlar. Yukarıdaki rahatsızlıkları yaşayanlar günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla gideremediğinden yanlarında bulunan ve yardımcı niteliğinde hasta bakıcılara ihtiyaç duyarlar.

Doğru Hasta Bakıcı Nasıl Bulunur?

Eğer ki çevrenizde referans olarak alabileceğiniz birileri varsa işiniz kolay. Fakat yoksa da yapmanız gereken ilk iş bu işi yapan ve sertifikalı hasta bakıcı çalıştıran firmalara ulaşmak olmalıdır. Bu firmalarda çalışan hasta bakıcıları profesyonel oldukları ve referansları güçlü olduğu için kafanız da rahat olacaktır.

Hasta Bakıcı Ne İş Yapar?

Hasta bakıcılar için çok net bir iş söylemek mümkün değildir. İlgilendiği hastanın hastalık durumuna göre de yaptıkları işler değişir. Eğer ki felç kalmış bir insana bakıcılık yapılacaksa, banyosundan, tuvaletine, yemek yedirmesine, giydirmesine, ilaçlarına kadar hasta bakıcı ilgilenir. Bunun için şartlarınızı baştan konuşmalı ve yapacağınız işi bilmeden bakıcı olarak işe başlamamanız hem hasta için hem sizin için iyi olmaz.

Hasta Bakıcı Fiyatları 

Baktığınız hastaya ve yatılı yatısız olmasına göre değişiklik göstermektedir. Yatısız bir hasta bakıcı fiyatı ortalama olarak 1000 TL ile 2000 TL arasında değişiklik gösterir. Yatılı Hasta Bakıcı Fiyatları ise 2000 TL ve 3500 TL arasında değişir.

Eğer ki sizde bu işi yapıyorsanız, ya da Hasta Bakıcı arıyorsanız, aşağıda bulunan yorumlar kısmından yine bu ilana yorum bırakan kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Evde Bakıcılık Yaparak Para Kazanmak” için 5 yorum

 • 12 Haziran 2016 tarihinde, saat 01:13
  Permalink

  Erdemlide yasıyım evdeyim 12001500liralık iş arayıp

  Yanıtla
 • 26 Ocak 2016 tarihinde, saat 01:24
  Permalink

  Manisada varsa bende bakabilirm manisa sehzadelerde falan bana uyar ek is olarak yapabilirim hafta sonlari falan uygun benim icin

  Yanıtla
 • 10 Ocak 2016 tarihinde, saat 00:48
  Permalink

  Sağlık memuruyum ve çalışma düzenime yönelik boş günlerimde hastaniza bakabilirim.

  Yanıtla
 • 9 Eylül 2015 tarihinde, saat 02:02
  Permalink

  Adana Seyhan da yaşıyorum .sabah 8 akşam 8 e kadar çalışırım. İş arıyorum . Yaşlı hasta bakıcı yim sertifikam var . Aylık 1000 veya 1200 tl lik is arıyorum. Sigorta istemiyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir