Evde Jelibon Yaparak Ek Gelir İmkanı

Evde Jelibon Nasıl Yapılır

Merhaba değerli okurlarımız Evinde çalışıp para kazanmak isteyen ev hanımları için daha önceki yazılarımızda ek iş olarak evde Şeker yapma İşi, Evde Nikah şekeri gibi ek işlerden bahsetmiştik. Bu yazımızda sizlere çok fazla bilinmeyen bir işten bahsetmek istiyoruz. Şimdi dilerseniz detaylara geçelim..

Jelibon yapma işi bir çok kişi tarafında bilinmeyen bir iştir. Başlığı okuyunca belki şöyle düşüne bilirsiniz bu iş nasıl yapılır bu işten nasıl para kazanabilirim ? Bu işi yapan bir çok ev hanımı vardır ve bu işten sabit Aylık ortalama 800 Tl civarında para kazanabilmektedirler.

Jelibonu şekillendirmek için kullanılan kalıplar hakkında bilgi verip asıl konumuza geçecegiz. Slikondan yapılmış kalıpları kullanacagınız gibi buz kalıplarınıda kullanarak kalp, penguen ve bir çok şekil kalıplarını marketlerden kolaylıkla temin edip farklı ve çeşitli şekillerde Jelibonlar yapabilirsiniz.

Jelibonu Nasıl Ve Nerede Satablirim ?

Yapmış oldugunuz jelibonları toptan olarak şeker ve tatlı dükkanları almaktadır. Ayrıca Alış veriş merkezlerinde bu ürünleri satan standtlarıda görebilirsiniz. Önemli olan bu firmaların size ulaşması. Firmaların sizlere ulaşması için Konu altına yorum bölümüne Ad Soyad ve E- mail adresini yazıp firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Peki Jelibon Nasıl Yapılır ?

Jelibonlar jelatin ve biraz da tatlandırıcının eklenmesiyle yapılır. Evet, bu kadar basit. Gerekli malzemelerin hepsi şu anda evinizde bile olabilir. Ekipmana gelince sadece kalıba ihtiyacınız olacak.

Evet kalıp. Bu noktada hayal gücünüzü özgür bırakın. Şeker malzemeleri satan yerlerden sıradan şeker kalıpları, silikon buz kalıpları alabilirsiniz veya kendiniz yapabilirsiniz.

Malzemeler:

1/3 – 1/2  bardak soğuk su

1 paket aromalı jelatin

4 paket aromasız jelatin

Yapılışı:

Isıya sağlam cam ölçü kabına soğuk suyu koyun . Jelatini suyun üzerine serperken bir taraftan da kauçuk spatulayla karıştırın . Meydana çıkan karışım kil gibi sıkı bir kütle olacak fakat karıştırmaya devam edin . Bütün jelatini serptikten ardından ölçü kabının kenarındaki bütün kuru parçaları alın , spatulayı bırakın ve yapışması için jelatin kütlesinin yüzeyine bastırın .

Ölçü kabını streç filmle kaplayın ve karışımı on dk dinlendirin . Orta boy bir tencereyi yarısına civarı suyla doldurun , ocağı orta ateşte yakın ve suyu ağır ağır kaynatın . Ölçü kabının üstündeki streç filmi kaldırın ve ölçü kabını suyun içerisine yerleştirin . Ara sıra ve nazikçe karıştırarak jelatin kütlesinin erimesini sağlayın . Karışım berraklaştığında , ocağın altını kapatın ve karışımı bir iki dk bekletin .

Ölçü kabındaki sıcak karışımı dikkatli bir şekilde kalıplara dökün . Şerbet çok sıkıysa çok az ek olarak ısıtabilirsiniz. Şekerler soğudukça küçülürse üzerlerine ikinci kez jelatin karışımından dökün. Kalıbı buzluğa yerleştirin ve 10 dk bekletin. Ek Olarak ardından buzdolabında da 5 – 10 dk bekletin. Şekerleri kalıptan çıkartın ve servis edin .

 

Evde Jelibon Yaparak Ek Gelir İmkanı” için 6 yorum

 • 26 Şubat 2016 tarihinde, saat 17:49
  Permalink

  düzce merkezde oturuyorum yeğenim ve ben bu işi yapmak istiyoruz dönerseniz seviniriz dışarda çalışma imkanımız olmadığı için evde çalışıp para kazanmak istiyoruz şimdiden teşekkürler .

  Yanıtla
 • 15 Şubat 2016 tarihinde, saat 03:12
  Permalink

  Denemek ve başarmak istiyorum çünkü para ya ihtiyacım var ve becerikliyimdir lütfen yardımcı olun İstanbul esenlerde terazi dere metrosuna yakınım şimdiden teşekkür ederim

  Yanıtla
 • 25 Ocak 2016 tarihinde, saat 11:40
  Permalink

  Ev hanımıyım Ankara ikamet ediyorum.

  Yanıtla
 • 10 Aralık 2015 tarihinde, saat 00:07
  Permalink

  Evde ek iş yapmak istiyorum . Zonguldak / Ereğli

  Yanıtla
 • 1 Aralık 2015 tarihinde, saat 03:22
  Permalink

  Gıda muhendisiyim .ek iş olarak bu işi yapmak istiyorum
  Adım meryem dilek gündüz
  Bursa ‘da yaşıyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir