Evde Kurabiye Yapıp Satarak Para Kazanma

Evde Kurabiye Yapıp Satarak Para Kazanma

Son dönemlerde butik kurabiye ve pasta yaparak evine ek gelir getiren kadınların sayısı oldukça çoğaldı. El becerisi olan ve mutfakta başarılı olan kadınların özellikle özel günler için kurabiye yapıp satma işinden ek gelir elde etmek çok daha kolaylaştı.

Bu evde ek iş için gerek eğitim alarak gerekse çeşitli mecralardan öğrenerek bu işe kalkışan çok kadın bulunmaktadır. Doğum günü, nişan, kutlama ve hediye amaçlı yapılan kurabiyeler çeşitli modeller verilerek ambalajlanıp satılabilmektedir.

Evde kurabiye yapımında kullanılan kalıplar ve şeker hamuru ile müşterilerinizin isteğine göre şekilli kurabiyeler yapıp bundan ek gelir elde eden kadınlar özellikle evlerinde bütçeye katkıda bulunmaktadırlar. Kolay ve pratik bir şekilde yapılan bu işlemler her ev hanımının ya da ek gelir kazanmak isteyen kişilerin başvurduğu bir iş kolu haline gelmiştir.

Özel günler için kurabiye yapıp satmak için kurabiye malzemelerinize bir maliyet belirleyerek sahip olduktan sonra müşterilerinize çeşitli şekillerde sunumlar yaparak ve uygun fiyatla sunarak satış yapabilirsiniz. Kurabiye yapımı kolay olduğundan bu işin tek zorluğu şeker hamuru ile süslemelerin yapılmasıdır. Bu süslemelerde kullanılacak malzemelerinizi de pasta malzemeleri satan yerlerden ya da internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Kurabiye modelleriniz ne kadar çok olursa müşterilerin sizi tercih etmesi daha kolay olacaktır. Ayrıca kurabiyelerde baskı da kullanabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizin logolarının yer aldığı kurabiyeler yaparak onları daha mutlu edip sipariş toplayabilirsiniz. Özel günler için yapılan kurabiyelerin ambalajlarında da daha süslü malzemeler seçerseniz bu da sizler için avantaj olacaktır. Genellikle minik poşetleme ve kurdele ile bağlama ambalajı kullanılmaktadır. Dilerseniz bu ambalaj seçenekleri için de malzeme satın aldığınız yerlerde çeşit bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. jale dedi ki:

  merhaba ben jale evde ek gelir istiyorum bursada oturuyorum sitemdede göreceginiz gibi bu iş ile ugraşıyorum.

 2. Burcu dedi ki:

  Merhaba Ben BURCU Kocaelide ikamet ediyorum. Evden butik kurabiye yapıp satmak istiyorum. Şeker hamuru ile süsleme yapılır…

 3. Safiye öncû dedi ki:

  Acil is ariyorum

 4. emibe dedi ki:

  Merhaba ben emine ankarada ikamet ediyorum evde şeker hamurlu kurabiyeler yapıp satmak istiyorum yardimci olursanız sevinirim

 5. Ozge dedi ki:

  Kartal’da oturuyorum kurabiye yapıp satmak istiyorum

 6. MERVE DERMAN dedi ki:

  MERVE DERMAN
  AKÇAABAT/TRABZON
  [email protected]
  BİREYSEL ÇALIŞMA
  NİŞAN VE DOĞUM GÜNLERİ İÇİN YAŞ PASTA VE KURABİYELER HAZIRLADIM. KENDİME GÜVENİYORUM. YETENEĞİMİ FIRSATA DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUM.

 7. elif dedi ki:

  istanbuldayım. daha öncede kurabıye yapmış ve süslemiştim. tecrubem var

 8. Elif dilmac dedi ki:

  Ben evde özel günler için butik kurabiye yapıyorum istanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum lütfen bana ulaşırsınız sevinirim

 9. Sema yilmaz dedi ki:

  Ben evde özel günler için butik kurabiye yapıyorum istanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum lütfen bana ulaşırsınız sevinirm.

 10. Sema yilmaz dedi ki:

  Feysten ve instagram da ulaşabilirsiniz

 11. hatice dedi ki:

  butik kurabiye yapıyorum özel günlerinize özel modellemelerle. dilerseniz mail atin ornek gönderebilirim…

 12. hatice dedi ki:

  tüm Şehirlere kargo gönderimi yapilir

 13. Binnur dedi ki:

  Acil ek ise ihtiyacim var her türlü kurabiye yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

BİR YORUM YAZ