Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe Kredi Şartları

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Aslında ismini çok duyduğumuz fakat içeriğini pek bilmediğimiz KOSGEB hibe kredisi hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Hayalinde bir iş fikri olup kendi işini kurmak isteyip fakat hayallerini bir türlü gerçekleştiremeyen girişimciler KOSGEB tarafından verilen hibe krediler sayesinde kendi işini kurup kendi işinin patronu oldu diyebiliriz.

KOSGEB belli başlı bazı şartlar ile girişimcilere geri ödemesiz veya geri ödemeli bir çok şekilde kredi desteği vermektedir. Bu bahsettiğimiz kresiler sadece kendi işini yapmak isteyenler için verildiğini tekrar hatırlatmak isteriz. Peki KOSGEB kredisi başvuru şartları nelerdir? Kimler KOSGEB kredisi alabilir? gibi soruların cevaplarını bu günki makalemizde yer vereceğiz.

KOSGEB’den hibe kredisi nasıl alınır?

Hükümetin göreve gelmesi ile bir çok verilen vaad yerine getirilmeye başladı bile bu vaadlerden bir taneside kendi işini kurmak isteyen gençlere 50 bin TL hibe kredi konusu idi. Genç girişimcilerin merak beklemekte olduğu KOSGEB hibe kredileri verilmeye başladı.

Kendi iş fikri olan ve bu iş fikri ile başvuru yapanlar belli şartları yerine getirdikleri takdirde 50 Bin liralık hibe kredi den faydalana bilecekler.

Kendi işini kurmak isteyen gençler KOSGEB tarafından düzenlenecek olan girişimci eğitim sertifikasını tamamlama şartı aranacak.

Fakat KOSGEB’den girişimci eğitim sertifikası sahiplerinin aynı zamanda 29 yaşından gün almamış olması da şart koşuluyor. Hibe kredi alan girişimcinin proje hazırlanarak sunması ve hayata geçirmesi beklenecek.

KOSGEB ‘den hibe almış 10 iş fikri için Kosgeb Desteği Almış İş Fikirleri yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir