İnternet’ten Ek İş Bulma

Günümüzde bilişim teknolojisi evlerimiz de internetle hiçbir zaman alakası olmayan insanların bile ilgisini çekmeyi başarmış bir teknoloji olarak hayatımızda yer almaktadır. Hayatımıza bu kadar çabuk ve hızlı bir şekilde giren bu teknolojinin aslında bizlere çok farklı kazanımları ve getirileri olduğunu biliyor musunuz?

İnternet ek iş, son yıllar da birazcık internet bilgisi olan ve bilgisayar başında uzun süreli zaman geçiren insanların para kazanması için önemli bir yol olmuştur. Biraz düzgün bir Türkçe ve yazma kabiliyeti olan insanlar internette Makale yazarlığı yaparak, dışarıda kazanamayacakları meblağları internet üzerinden kazanabilmektedirler. Genellikle ev hanımları ve üniversite öğrencilerinin tercih ettiği makale yazarlığı işi, popülaritesini öyle çok yükseltti ki üniversite hocaları veya farklı makamlarda olan memurlar vs de bu işin içinde aktif olarak yer almaktadır.

Düzenli olarak internet ek iş olarak makale yazarlığı yapan bir kişi, her gün 5 – 6 saatini bu işe ayırması durumunda aylık en az 2000 TL gelir seviyesine rahatlıkla ulaşabilir. Buda aile bütçesi için hiçte hafife alınamayacak bir miktar paradır.

Genellikle bu tip sanal işler küçük bir hobi ile başlar ve zaman ilerledikçe ciddi bir iş platformuna dönüşür. Sanalda yapabileceğiniz işler sadece makale yazarlığı ve editörlükle sınırlı değildir. Birçok insan bu işlerle girdiği sanal dünyanın içinde Google’yi tanıma ve isteklerini anlama yönünde kendini geliştirerek site sahipliğine kadar uzanabilmektedir. Site yapan bir kişinin de eğer ki sitesi Google tarafından sevilirse, kısa sürede Google reklam geliri vs ile çok iyi kazanımlarla size geri dönecektir.

Bu dünyadan para kazanmak ve aylık sabit gelire bağlanmak istiyorsanız, sürekli olarak okumalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Unutmamanız gereken bir nokta vardır, siz verdiğiniz emekle her şeyden önce Google’yi etkilemelisiniz. Google’nin beğendiği işlere adım atabilmeniz içinde sürekli okumalı ve kendinizi içinde bulunduğunuz sisteme adapte etmelisiniz.

İnternet ek iş yapacak olan bir insan her şeyden önce özgün olması gerektiğini unutmamalıdır. Çünkü özgünlük sanal dünyanın en önemli prensibidir. Ne kadar özgün ve farklı bir misyon üstlenirseniz, bu dünyadan o kadar güzel paralar kazanırsınız. Asla bir sitenin aynısını ya da bir makalenin aynısını yazarak başarı beklemeyiniz. Çünkü reel dünya da belki patronunuzu kandırabilirsiniz ama sanal dünya da gerçek patron Google’dir ve onu kandırmak imkansızdır. Tüm bunları okuduktan sonra, kendinize ve doğallığınıza inanıyorsanız, hiç düşünmeden bu dünyanın içinde kendini bir pozisyon belirleyiniz. Emin olunuz bu dünya da kimse maddi olarak aç kalmaz…

İnternet’ten Ek İş Bulma” için 6 yorum

 • 6 Ekim 2016 tarihinde, saat 02:03
  Permalink

  İmla hatalari, noktalama isaretleri ve anlatim bozuklugu konularinda cok iyiyimdir. Kitaptaki yazilari duzenleme isi ariyorum. Gunduz calistigimdan aksam 10dan sonra home office tarzi dusunuyorum. Simdiden tesekkur ederim.

  Yanıtla
 • 8 Eylül 2016 tarihinde, saat 20:11
  Permalink

  Merhabalar ben de web tasarım Programcılığı dalından mezunum internet ortamıyla haşır neşir oluyorum … Eğer benimle caslmak isterseniz mutlu olurum ayrıca diyarbakirda oturuyorum [email protected]

  Yanıtla
 • 23 Nisan 2016 tarihinde, saat 02:15
  Permalink

  2 yillik okuyorum sakaryaliyim internet ortaminda dolasirim bilgisayar sertifikam var ve pc den ek is yapabilirim

  Yanıtla
 • 5 Nisan 2016 tarihinde, saat 08:27
  Permalink

  Merhaba
  Gaziantep Şahinbey’de oturuyorum. Üniversite mezunuyum.muhasebe finans alaninda 3 yil deneyimim var. 24 yasindayim.bebegim oldugundan dolayi meslegimi icra ettiremiyorum.

  Yanıtla
 • 22 Mart 2016 tarihinde, saat 20:08
  Permalink

  Istanbul’da Sarıyer’de ikamet ediyorum.Anaokulu öğretmeniyim.Yarı zamanlı olarak çalışıyorum.Makale yazmak benim hobim.İnternette zaman geçirmeyi seviyorum. Iletisim :

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir