Kadınlara Çok Para Kazandıran Meslekler

Günümüzde kadınlar da erkekler kadar para kazanmak, kariyer yapmak çabası içindedir. İyi bir eğitim alan kadınların aldığı ücret ise birçok erkekten çok daha fazladır. Kadınlara fazla para kazandıran meslekler araştırıldığında, ilk sıraları kariyer meslekleri alır. Hukuk, eczacılık, Psikologluk hatta pilot olan kadınların erkek akranlarından daha fazla kazandığı kanıtlanmıştır. Bu sıralamayı, iletişim gerektiren işlerde kadınların daha girişken olması onlara daha fazla statü ve daha fazla para kazandırır, şeklinde yorumlamak mümkündür.

 • Hukukçu Kadınlar

Hukuk, kadınların yoğun ilgi gösterdiği meslekler arasında yer alır. Başarı odaklı çalışan hırslı kadınların tercih ettiği bu bölüm, kolayca yükselme şansı verir. İletişimi kuvvetli kadınların ise avukat, hâkim veya savcı olarak başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Yaklaşımı sayesinde kolayca dava almayı başaran kadınların, oldukça fazla para kazanması mümkündür.

 • Eczacı Kadınlar

Eczacılık bölümünü bitiren gençlerin büyük çoğunluğu, kendi eczanesini açar. Bu ise tamamen çevre edinme ve tercih edilme ile mümkündür. İnsan ilişkilerinde oldukça başarılı kadınların, eczacılıkta oldukça başarılı olduğu bir gerçektir. Üstelik en çok para kazanılan meslekler arasında gösterilen eczacılığın, son yıllarda kadınlar tarafından daha sık tercih edildiği bilinmektedir.

 • Psikolog Kadınlar

Geleceğin meslekleri arasında yer alan psikoloji, kadınlara oldukça uyum sağlayan bir meslektir. Yapı gereği erkeklerden daha sabırlı olan ve iletişim becerisi gelişmiş kadınların, çok başarılı bir psikolog olması mümkündür. Üstelik son yıllarda her geçen gün psikolog ihtiyacı artmaktadır. Stresli yaşam koşulları, psikologlara olan ihtiyacı artıracaktır.

 • Cerrah Kadınlar

Son birkaç yıla kadar, ülkemizde cerrahlık erkek mesleği olarak görülür. Oysa her geçen gün kadın cerrah sayısı artmaktadır. Cesaretli kadınların tercih ettiği bir meslek olan cerrahlık, kadınların kolayca üstesinden geldiği meslekler arasında yer alır. Üstelik hem para kazandıran hem kariyer olanağı yaratan bir meslektir.

 • Pilot Kadınlar

Ülkemizde kadınlar tarafından yoğun ilgi gören mesleklerden biri de pilotluktur. Dünya genelinde erkelerin yoğun olarak çalıştığı bu meslek, son yıllarda kadın pilotların sayısında artış görülmektedir. Yükseklik korkusu olmayan kadınların, iyi bir kariyer yaptığı meslekler arasında yer alır.

 • Fizyo-Terapist Kadınlar

İş imkânının yoğun olduğu meslekler arasında yer alan fizyo-terapistlik, kadınlar için en uygun meslekler arasında yer alır. Üstelik fizyo-terapistlerin normal maaştan çok daha fazla kazandırdığı bilinmektedir. Okul bittikten hemen sonra, Fizik tedavi merkezlerinde veya özel kliniklerde işe başlamak mümkündür.

 • Yazılım Geliştirici Kadınlar

Bilgisayar programları geliştiren kişilerin, normalden çok daha fazla kazandığı bilinmektedir. Özellikle yazılım geliştirme programları, kadınların sık tercih ettiği ve bol para kazandıran meslekler arasında yer alır. Üstelik oturarak ve sabırla yapılması gereken bu iş, kadınların fiziksel özellikleri için de daha uygundur. İyi bir bilgisayar eğitimi gerektiren ve para kazanmak için ideal bir meslektir.

Kadınlara Çok Para Kazandıran Meslekler” için 9 yorum

 • 28 Aralık 2016 tarihinde, saat 13:59
  Permalink

  evde ek iş arıyorum

  Yanıtla
 • 26 Aralık 2016 tarihinde, saat 21:24
  Permalink

  evde ek iş yapmak istiyorum

  Yanıtla
 • 5 Aralık 2016 tarihinde, saat 19:34
  Permalink

  Evde ek iş arıyorum her iş yapabilirim

  Yanıtla
 • 25 Kasım 2016 tarihinde, saat 14:22
  Permalink

  Kocaeli derince evde yapacağım iş arıyorum ilgilenirseniz sevinirim

  Yanıtla
 • 11 Kasım 2016 tarihinde, saat 13:43
  Permalink

  Evde iş yapmak istiyorum

  Yanıtla
 • 9 Kasım 2016 tarihinde, saat 15:20
  Permalink

  Evde yapabileceğim iş arıyorum

  Yanıtla
 • 8 Kasım 2016 tarihinde, saat 02:56
  Permalink

  Eski bir öğretmenim. Tüm işlerimde titizimdir.Dışarda çalışmıyorum. Önceden evimde özel ders verirdim. Özel ders vermeyi de bıraktığım için,evimde ek gelir sağlayacak mümkünse etiket işi istiyorum.

  Yanıtla
 • 5 Kasım 2016 tarihinde, saat 15:00
  Permalink

  evde yapabilibek iş arıyorum

  Yanıtla
 • 26 Ekim 2016 tarihinde, saat 12:00
  Permalink

  trabzon merkezdeyim ev iş arıyorum her işi yaparım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir