KOSGEB Desteği Almış 10 İş Fikri

Girişimcilik destek programı olarak da nitelendirilen Kosgeb desteği ile iş kurarak satışlarınızı yapabileceğinizi biliyor muydunuz? 2014 yılından bu yana gençler arasında sıklıkla gördüğümüz girişimcilik projelerine hayat veren KOSGEB, düzenli bir çalışma ortamına sahip olmak isteyen girişimcilere de desteklerini sunmaya devam etmektedir.

KOSGEB tarafından desteklenen ve bu zamana kadar en iyi iş fikirleri arasında görülen 10 adet iş şeklini sizler için araştırdık. Bu yazımızda yapabileceğiniz 10 adet Kosgeb destekli iş fikri ile kendinize ait bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Kosgeb Desteği Almış En İyi 10 İş Fikri

Günümüzde özellikle bayan girişimcilere destek çıkan KOSGEB programı kendi içerisinde 4 alana ayrılmaktadır. Yapmış oldukları program çerçevesinde ayrılan bu 4 alan sırası ile;

  • Uygulamalı girişimcilik eğitimi
  • Yeni girişimci desteği
  • İŞGEM desteği
  • İş planı ödülü

olmaktadır. Kosgeb tarafından özellikle desteklenen bayan girişimcilerin bu programa daha sık bir şekilde katılması arzulanmaktadır. Kadınlara özel kredi ve hibe sunan Kosgeb ile hayallerinizdeki işe kavuşmanız an meselesi olabilir. Peki Kosgeb tarafından desteklenen 10 en iyi iş fikri nelerdir?

İşte Daha Önce KOSGEB Desteği Almış İşler

Aktar Dükkanı:

Türkiye’nin her noktası kendine ait bir güzelliğe sahiptir. Her bölgenin kendisine meşhur olan baharatlarını tek bir dükkanda toplasaydınız nasıl bir satış taktiği izlerdiniz? Kosgeb destekli iş fikirleri içerisinde yer alan aktar dükkanı açma fikri ile gerekli eğitimleri aldıktan sonra işlerinizde oldukça başarılı bir pozisyona gelebilirsiniz.

Güzellik Merkezi:

Özellikle bayan girişimcilere destek verdiğini önemle vurguladığımız KOSGEB ile güzellik merkezi kurabilirsiniz. Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alarak oluşturabileceğiniz güzellik merkezleri ile profesyonel bir hizmet verebilirsiniz. Kişisel bakım üzerine yoğunlaşarak işletmenizi büyütebilir ve kazançlı bir işe sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ev Yemekleri Dükkanı veya Restoran Açmak:

KOSGEB tarafından desteklenen iş fikirleri arasında genellikle gıda, otomotiv sanayi, üretim ve satış merkezleri görülmektedir. Kosgeb eğitimleri ve destekleri içerisinde yer alan ev yemeği dükkanları veya restoran açma fikirleri ile hayalinizdeki mesleği yapabilirsiniz. Firmalar ile birlikte çalışarak, fabrikalara yemek satışı sunabilirsiniz.

Organik Gıda/Eşya Satışı:

Organik ürünlerin önemi günden güne artmaya devam ederken Kosgeb desteği ile kurabileceğiniz en iyi iş fikirleri arasında organik eşya/gıda satışı olan bir dükkan kurmak yer almaktadır. Bu konuda birçok başarılı girişimcinin yer aldığı KOSGEB tarafından söylenmektedir. Yurt içi ve yurt dışı bayiliği bulunan girişimcilerden biri olabilirsiniz.

Kuru Temizleme Dükkanı:

Bu konuda Kosgeb tarafından İş Planı Ödülleri çerçevesinde ödül alan Manisa ilinde ikamet eden Ela Evrim Bektaş gösterilebilmektedir. Bayan girişimcilerden biri olan Ela Hanım, Kosgeb destekleri ve eğitimleri alarak kendisini geliştirdiğini önemle vurgulamaktadır. Çamaşırhane işi kuran Ela Hanım, büyük fabrikalar ve işletmeler ile birlikte çalışarak almış olduğu işleri zamanında ulaştıran ve kuru temizleme işi kurarak Manisa ve çevre ilerde adından epey söz ettiren bir bayan olmuştur.

Kişiye Özel Hediyelik Eşya Atölyesi:

Kosgeb tarafından desteklendiği bilinmeyen en nadir işlerden biri kişiye özel hediyelik eşya yapım atölyeleridir. Bu işi kurmak için Kosgeb desteği alabilirsiniz.

Toptan Ürün Satışı:

Kosgeb, yurt içi ve yurt dışına toptan satış yapabileceğiniz dükkanların kurulumuna özellikle öncelik vermektedir. Toptan ürün satışı içerisinde organik ürünler, içecek gibi gıda ürünleri, cilt ve kişisel bakım ürünleri gibi ürün satışları yer alabilmektedir.

Oto Yıkama İstasyonları Kurmak:

21 milyonu geçen trafiğe kayıtlı araç sayısı ve her haneye en az 2 arabanın kayıtlı olması ile birlikte Kosgeb tarafından desteklenen iş fikirleri arasına girmektedir. Kuracağınız merkezi bir oto yıkama istasyonu ile hiç beklemediğiniz miktarlarda gelir elde edebilirsiniz.

El Yapımı Oyuncak Mağazası:

Kosgeb, el becerisine dayalı olan işlere ayrı bir önem vermektedir. El yapımı oyuncak mağazası kurmak için Kosgeb desteği alabileceğinizi biliyor muydunuz? El örgüsü, el yapımı ve diğer tüm ince işçilik gerektiren mağazalarınızı açmak için Kosgeb tarafından destek alabilirsiniz.

Ekmek Fırın Dükkanı:

Gıda sektörü içerisinde satışı en çok gerçekleştirilen ürünlerden birisi ekmeklerdir. Nüfus arttıkça ekmek alımı da aynı oranda artmaktadır. Yapabileceğiniz başarılı işler içerisinde yer alan ekmek fırın dükkanı kurma işinde Kosgeb tarafından destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir