Köyde Yapılabilecek Ek İşler

Köyde Kazanç Getirecek İşler

İnsanların köy ortamlarında kazanç kaynaklarının belirli argümanlara dayalı olması ve bunun dışına fazla çıkamaması pek çok köy insanını köyden kente göçe zorlamıştır. İş ve istihdam olanakları bakımından ülkemiz köylerinin büyük bir bölümünün kendine has problemleri bulunuyor ve köy nüfusunu gerçekten güzel bir yaşam standartlarına ulaşacak sınırların altında kalıyor. Bu yüzden pek çok insan köyden kente göçü mecburi görüyor. Köy ortamlarının en önemli artıları temiz, doğayla iç içe olması ve şehir yaşamında temin edilmesi güç pek çok yiyecek – içecek maddesinin köy ortamında sıradan kalması. Evinizde yapacağınız organik üretimlerle şehir yaşamını hareketlendirebilirsiniz.

Organik Tarım

İnsanların son yıllarda organik tarım alanına yönelerek gerek kendi tükettikleri gıdaların doğallığını sağladığı gerekse; bunu pazarlama yoluna giderek kazanç kaynağı haline getirdiği biliniyor. Sebze ve meyvelerin organik olanlarını üretip pazarladığınızda mutlaka kendine has alıcılar bulacağını unutmamalısınız.

Köy Yumurtası

İnsanların köy yumurtasına karşı ayrı bir ilgisi vardır. Şehirde satışı gerçekleştirilen yumurtaların görünüm itibariyle güzel olsa da lezzet itibariyle insanlara pek bir şey vaat etmemesi köy yumurtasının lezzetine karşı insanları zayıf kılıyor. Köy yumurtası üretimi yaparak insanlara satabilirsiniz.

Hayvancılık

Yine şehir ortamında yapılması mümkün olmayan bir uğraştır. İnsanların besleyip yıl boyu bakımını yaptıkları hayvanları kurban bayramı arefesi dahil olmak üzere insanlara sattıkları bilinir. Bakımını, beslenmesini üstlendiğiniz hayvanları insanlara ulaştırarak onların bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Görüldüğü üzere; köyde yapılabilecek işler sınırı olmayan bir konudur. Bakıldığı zaman; insanların şehirde arayıp da bulamadığı organik ürün ve besin maddelerinin temin edilebildiği yegane yerler olmaları geniş bir pazarlama potansiyeli mevcut. Şehirden kendinize haftada bir organik ürün satacağınız 10 aile bulmanız çok ciddi gelirler elde etmenizi sağlayacaktır. İnsanların organik ürünlere olan ilgisinden dolayı fiyat konusunda fazla pazarlık yapmadıkları görülüyor.

Köyde Yapılabilecek Ek İşler” için bir yorum

  • Evde ek is yapmak istiyorum çocuklarımı daha iyi okutmak için acil ihtiyacım vardır AKSARAY/ORTAKÖY

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir