Tüpraş Mülakat Soruları

Merhaba değerli okurlarımız Tüpraş başka bir deyişle Ülkemiz petrol rafinerileri, ülkemizin lider enerji üretici firmasıdır. Opet ve Ditaş ile ortak bir firmadır. Genel müdürlükleri Kocaeli’ndedir. Bunun dışarısında İzmit, İzmir, Kırıkkale, Ankara, Batman’da rafinerileri vardır. Bünyesinde çok fazla mühendis ve işçi çalışmaktadır. Bunun yanı sıra finans bölümü , insan kaynakları bölümü benzeri bölümler de vardır.

Eğer bu firmada çalışmak istiyorsanız öncelikle kariyer siteleri üzerinden online müracaat yapmalısınız. Ek Olarak sonra sizi müzakereye çağıracaklardır. Peki, Tüpraş mülakat soruları nelerdir?

Tüpraş mülakatında sorulan sorular

Tüpraş mülakatlarında neler sorulduğuna bakılmadan önce , mülakat tekniklerine bakmalıyız. Öncelikle sizi imtihana çağırıyorlar. Görüşmeler çoğunlukla İzmit’te yapılıyor fakat çok uzaktaysanız öbür yerlerde de yapılmaktadır. Imtihanda oldukça başarılı olursanız birebir mülakata davet ediliyorsunuz. İhtiyaç duyulmasına göre İngilizce mülakat da yapılabilir.

Birebir Tüpraş mülakatında neler sorabilirler?

  1. Neden biz?
  2. İş değişikliğine gitmenizin sebepleri nelerdir?
  3. Üniversite veya iş hayatında gerçekleştirdiğiniz projelerde ekip çalışmasının size kazandırdıkları nelerdi? Ekip olmak size neyi ifade ediyor?
  4. Stajlarınızdan ve dizayn projenizden bahseder misiniz?
  5. Tüpraş’ta hayal kırıklığına uğrarsanız ne yaparsınız?
  6. Üniversite yıllarında sizi en çok zorlayan insan tipi ne idi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir