Youtube’dan Para Kazanma yolları

Günümüzde sosyal medya kanallarına olan ilginin her geçen gün atması, insanları bu mecralardan para kazanmaya zorladı. Sosyal medya tüm iletişim kanallarının önüne geçerken, yeni iş fikirleri geliştirmekte de etkili oldu. Akıllı girişimciler bu sosyal platformları iş geliştirmek, işini tanıtmak, satış yapmak gibi ticari amaçlarla da kullanmaya başladı. Özellikle bilgisayar başında oturmayı seven, yeni iş fikirleri arayanlar ve internetten para kazanma yollarını arayanlar için video görüntüleme platformu Youtube’dan da gelir elde etmek mümkün. Youtube kişilerin, firmaların video yüklediği bir sosyal medya kanalı. Peki bu platformdan nasıl para kazanılır, Youtube’dan para kazanmak için ne yapılır, işte merak ettikleriniz.

Youtube’dan paylaştıkları video sayesinde büyük paralar kazanan birçok kişi var. İster bir ek iş olarak, ister tam zamanlı, isterseniz de hobi olarak Youtube’a video yükleyerek büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Nasıl mı?

Youtube’dan para kazandığını birçoğumuz bilmiyoruz. Ancak bu sistemden para kazanmak için bilgi almak istiyorsanız tavsiyelerimize kulak verin.

Youtube’dan para kazanmanın çeşitli püf noktaları bulunuyor. Çok kişinin dikkat ve ilgisini çekecek videoları sisteme yükleyerek, reklam da ekleyebilirsiniz. Reklamlar tıklandıkça kazançtan yüzde almaya hak kazanırsınız.

Youtube’dan kazanç elde etmek için öncelikle adsense hesabınızın olması gerekir.

– Adsense hesabı açın

Youtube’dan para kazanmak için videolarınıza eklenen reklamlardan elde edilen gelir ve istatistikleri Adsense hesabınızdan takip edebilirsiniz.

Adsense hesabınız yoksa önce açarak, sonra da Youtube ortağı olabilirsiniz.

– Youtube’daki daha çok izleyici toplayın

Youtube kullanıcılarının sizin videonuzu tercih etmesinde en önemli kriter Youtube’da kaç izleyicinin tıkladığıdır. İnsanlar tıklama sayısı yüksek videoları izlemeyi tercih ediyor.

– Düzenli olarak video yüklemeye devam edin

Youtube uzun süreli çalışabileceği insanları arar. Bu nedenle istikrarlı bir şekilde her gün aynı sayıda video ekleyin.

Düzenli videolar yükleyen birinin şansı daha çoktur.

Ancak para kazanmak için ilk girişimde en az 100 video yükleyerek işe başlayın.

– Markanız olsun

İsimle de video yükleyebilirsiniz. Ancak tercih edilen Youtube ortağı olmak içinne kadar profesyonel görünen marka oluşturun.

– Youtube ortağı olmak için başvuru yapın

Adsense hesabı açtınız, marka seçtiniz, sonra da 100 video hazırladıysanız başvuru için hazırsınız demektir. Youtube ortak programı sayfasından başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun uzun zaman sonra kabul edilebilir. Unutmayın ki milyonlarca kişi başvuru yapıyor. Kabul edildikten sonra ise videolarınız ve reklamlarınız izlenmeye ve paranız birikmeye başlayacaktır.

İnternetten para kazanmak isteyenler için video yüklemek iyi bir ek gelir fırsatıdır. İzlenme oranı yüksek videoları seçmek sizin yaratıcılığınıza kalmış. Hepinize iyi şanslar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir